Dzień Marchewki

Dnia 06.10.2021 r. w naszym Przedszkolu świętowaliśmy “DZIEŃ MARCHEWKI”. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka, a kolorem dominującym zarówno wśród dzieci, jak i nauczycieli był kolor pomarańczowy. Nie zabrakło przecudnych marchewkowych przebrań, opasek na głowę. Już od rana rozpoczęliśmy świętowanie wdrażając dzieci do spożywania produktów warunkujących zdrowie. Ten „pomarańczowy dzień” obfitował w wiele atrakcji, jedną z nich było przedstawienie o marchewkach w wykonaniu nauczycielek naszego przedszkola. Przedszkolaki dowiedziały się z niego wielu ciekawych rzeczy o marchewce: jak bardzo jest zdrowa i jak korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Najsmaczniejszym punktem dnia była degustacja przygotowanego przez wszystkie grupy ciasta marchewkowego, które smakowało wyśmienicie. Był to dzień pełen wrażeń, uśmiechu, wesołej zabawy i okazji do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu, co widać na załączonych zdjęciach. K.Pł.

Relacja 2021-10-06, 23:01 | autor: Katarzyna Płonka