ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.
W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów.
Panie wcieliły się w role zwierzątek i przedstawiły dzieciom bajkę „O MISIU – NIEZŁYM ROZBÓJNISIU”. Bohaterem był miś, który nie zawsze był miły, uprzejmy ale dzięki swoim przyjaciołom z lasu postanowił się zmienić. Następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek. Rozstrzygnięty został też konkurs na największego i najmniejszego misia. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. K.Płonka
Relacja 2018-11-27, 15:24 | autor: Katarzyna Pasznicka