ANDRZEJKI W PRZEDSZKOLU

30.11. 2017r w przedszkolu nastał czas zabaw andrzejkowych. Nauczycielki zamienione we wróżki czarodziejki wprowadziły w magiczny nastrój tego święta. Często towarzyszyły im atrybuty: różdżka, świecąca, szklana kula, kufer z wróżbami, miotła, itp. Dzieci z wielką radością wypowiadały andrzejkowe zaklęcia i brały udział w różnych wróżbach i zabawach. Swoją przyszłość odkrywały losując przedmioty, które przepowiadały, w jakim zawodzie będą pracowały kiedy dorosną, wróżyły z butów, przebijały serduszka z imionami a także przy pomocy ,,czarodziejskiej butelki”, wirującej strzałki, dowiadywały się, co czeka je w przyszłości. Oczywiście wszystkie wróżby traktowano z przymrużeniem oka, jako pretekst do dobrej zabawy. Jednak większą część andrzejkowych uroczystości wypełniały konkursy, tańce, pląsy i zabawy przy muzyce. Słodki poczęstunek był miłym zakończeniem wspaniałej zabawy, która sprawiła, iż w przedszkolu zagościł radosny i wyjątkowy nastrój.
Andrzejkowy wieczór marzeń,
Przepowiednie nowych zdarzeń.