Przedszkolaki w Remizie Strażackiej w Sulmierzycach

7 czerwca 2017 r przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Sulmierzycach wybrały się z wizytą do miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. W trakcie spotkania strażacy zaznajomili dzieci ze swoją pracą, zachowaniem bezpieczeństwa w czasie pożaru czy innych zagrożeń. Dzieci dowiedziały się jak ważny jest numer telefonu 998 i w jakich okolicznościach wzywa się straż pożarną. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły wozy strażackie – zarówno zabytkowy wóz konny, oraz dwa współczesne samochody pożarnicze. Dzieci z bliska miały możliwość zobaczyć wyposażenie jakim dysponują strażacy podczas swojej pracy. Mogły ubrać kamizelkę i kask, który okazał się nie być lekkim. Przedszkolaki wykazały ogromne zainteresowanie spotkaniem, podczas którego nabyły cenną wiedzę. Na koniec dzieci przekazały strażakom podziękowanie i upamiętniliśmy to spotkanie pamiątkowym zdjęciem wraz z Burmistrzem Miasta Sulmierzyce Dariuszem Dębickim oraz z Komendantem Straży Pożarnej panem Jackiem Strużyńskim. K.P.
Relacja 2017-07-03, 14:25 | autor: Justyna Maciejewska