PRZEDSZKOLAKI WIEDZĄ JAK SEGREGOWAĆ ŚMIECI

We wtorek 9.05.2017 r grupę MISIE odwiedziła pani Agnieszka Paulińska pracująca w firmie Związek Międzygminny EKO SIÓDEMKA, a prywatnie mama Patryka, która opowiedziała dzieciom o selektywnej zbiórce odpadów. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo „recykling”. Pani Agnieszka przeczytała dzieciom książeczkę o tym jak dbać o naturę, oraz zaprezentowała różne ilustracje przedstawiające czyste środowisko i zanieczyszczone. Następnie przyszedł czas na działania praktyczne. Przedszkolaki poradziły sobie świetnie z segregowaniem odpadów do worków w odpowiednim kolorze: szkło – worek zielony, plastik- worek żółty, worek niebieski – papiery, i worek – brązowy do którego, wrzucamy odpady zielone czyli: liście, skoszoną trawę, kwiaty itp. Wizyta naszego gościa pozwoliła dzieciom wzbogacić swoje wiadomości i słownictwo. Słowo „recykling” jest już znane każdemu przedszkolakowi. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, a papierki po cukierkach trafiły do kosza. K.P.
Relacja 2017-05-11, 23:08 | autor: Justyna Maciejewska