Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Relacje

6-latki w Bibliotece Miejskiej

10 maja dzieci wraz z opiekunami z Publicznego Przedszkola w Sulmierzycach w ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Sulmierzycach. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.
Dzieci miały możliwość zapoznania się z wypożyczalnią dla dzieci i dorosłych oraz z czytelnią, w której znajdują się komputery dla czytelników. Dowiedziały się jak zostać czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki.
Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania. Dlatego, pan burmistrz dr Dariusz Dębicki i pani sekretarz miasta Karina Błaszczyk przeczytali dzieciom legendy pt.„Legenda o studni św. Marcina” i „Sulimirowe grodziszcze”. Nie bez powodu zostały wybrane legendy, ponieważ w bieżącym roku obchodzimy Jubileusz 560-lecie miasta.
Na zakończenie spotkania w bibliotece dzieci otrzymały pamiątkowe książeczki i słodki upominek ufundowany przez PPH „EWA”S.A w Krotoszynie.
Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy i książką, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci. Justyna Maciejewska
Relacja 2017-05-10, 20:03 | autor: Justyna Maciejewska
Przedszkolowo.pl logo