Przedszkolaki z wizytą w Muzeum Regionalnym

W środę 15.03.2017 r. dzieci z grupy "Misie" odwiedziły tutejsze Muzeum Regionalne znajdujące się w Ratuszu. Przedszkolaki z uwagą oglądały znaleziska archeologiczne z okolicy Sulmierzyc. W pomieszczeniu dawnego lamusa zobaczyły znajdujące się kolekcje dawnych walut, lamp naftowych i zegarów. W ekspozycji na piętrze dzieci zapoznały się z kolekcją strojów ludowych oraz dawnymi sprzętami gospodarstwa domowego, które wzbudziły największe zaciekawienie. Zwiedzając sale muzealne przedszkolaki z przyjemnością mogły się przenieść w odległe czasy, tak różne od współczesności. Według pomysłodawców tego typu wypraw nauczanie przez doświadczenie jest najlepszą formą kształcenia dzieci, a kontakt z kulturą i sztuką rozwija ich wyobraźnię, myślenie i spostrzegawczość. Ich zdaniem najważniejszym elementem w rozwoju każdej osobowości jest kształcenie przynależności narodowej i nauczanie patriotyzmu. Właśnie tym celom służyła ta wycieczka, podczas której dzieci mogą poznać historię Sulmierzyc. K.P.
Relacja 2017-03-17, 11:02 | autor: Anna Kierakowicz-Grzona